Pomoc adwokata w trakcie rozwodu

Czas czytania2 Min

Miała być miłość na całe życie, a tu już mamy rozwód, który niesie ze sobą przykre konsekwencje. Tak, człowiek nigdy nie może spodziewać się tego co nastąpi. Zresztą – gdyby człowiek zdawałby sobie sprawę z tego, że już za kilka, kilkanaście lat druga strona stanie się jego wrogiem, to chyba nie decydowałby się na małżeństwo. Wielu przyszłych rozwodników jest święcie przekonanych, że doskonale poradzą sobie samodzielnie na rozprawie sądowej. Błąd! Niezależnie od wszystkiego, należy zapewnić sobie pomoc prawniczą. Np. na https://adwokatkakowski.pl/ można znaleźć dobrą ofertę człowieka, którego stałym miastem jest Olsztyn. Warto przyjrzeć się temu, dlaczego adwokat może okazać się pomocny podczas rozprawy.

Profesjonalna wiedza prawnicza

Człowiek nie rozwodzi się na co dzień, więc tak naprawdę nie jest świadom tego, co go czeka podczas rozprawy sądowej. Prawnik doskonale zdaje sobie z tego sprawę i już od momentu złożenia wniosku o rozwód będzie dbał o dobro swojego klienta. Wykaże się pełnym profesjonalizmem, dzięki czemu wyrok będzie korzystny dla jego klienta. O co dokładnie chodzi? Wystarczy wiedzieć, że w obecnych czasach można przegrać sprawę nawet wtedy, kiedy ktoś ma niepodważalną rację.

Dlaczego? Ponieważ ta prawdomówna strona nie zadbała chociażby o przedłożenie odpowiednich dowodów w sprawie. Każdy adwokat doskonale zdaje sobie sprawę z obecności zasady prekluzji dowodowej. O co dokładnie chodzi? Wszystkie dowody powinny zostać złożone przez strony już w pierwszym piśmie procesowym. Osoby działające samodzielnie bez wsparcia prawniczego nie zdają sobie z tego sprawy i z góry znajdują się na przegranej pozycji.Ta zasada działa we wszystkich miastach – Olsztyn, Tarnów, Kraków, Warszawa, itd. – zawsze należy uwzględnić takie dowody.

Adwokat – zabezpieczenie dla każdego

Prawnik po zapoznaniu się z całą sprawą będzie wiedział nie tylko jak napisać wniosek o rozwód, czy też odpowiedź na takie pismo. Adwokat będzie także zdawał sobie sprawę, że w takim piśmie procesowym należy zabezpieczyć dodatkowe sprawy, jak chociażby podział majątku, czy też alimenty na dzieci, (byłego) małżonka, itd. Jest to bardzo ważne, ponieważ utrzymanie dzieci z jednej pensji nie jest łatwe. Co ma zrobić osoba, która do tej pory nie pracowała, bo taka była wola drugiej strony? Też będzie potrzebowała pieniędzy, ponieważ znalezienie zatrudnienia może nie być takie łatwe. Jak więc widać jest wiele aspektów, które należy ująć już w pierwszym piśmie procesowym.

Adwokat może zadbać o to, aby alimenty były opłacane nie tylko po zakończeniu procesu, ale również w jego trakcie. Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się latami, więc nie można pozostawiać się bez zabezpieczenia finansowego na tak długi czas. Dobry prawnik, który ma swoją siedzibę w takich miastach, jak Olsztyn, Sopot, Kołobrzeg, Warszawa, itd., doskonale będzie zdawał sobie z tego sprawę. Jak więc widać – pomoc prawnicza jest jak najbardziej wskazana. W szczególności, jeżeli druga ze stron z góry zakłada skorzystanie z usług takiej osoby.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *